Ministar za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog Demo Beriša razgovarao je danas u Beogradu sa šefom Delegacije Evropske unije u Srbiji Andreasom fon Bekeratom o unapređenju zaštite ljudskih i manjinskih prava, kao i o jačanju institucionalnih mehanizama i društvenog dijaloga.
Sagovornici su razmatrali aktivnosti u vezi sa Akcionim planom za ostvarivanje prava nacionalnih manjina, saradnjom sa nacionalnim savetima i dijalogom sa civilnim društvom.
Ocenjeno je da je kontinuitet zajedničkih inicijativa od posebnog značaja i istaknuta je obostrana spremnost da se saradnja EU i Srbije u ovoj oblasti dodatno intenzivira.
Beriša je naglasio da će njegovo ministarstvo nastaviti da radi predano na razvoju demokratskih standarda, unapređenju ljudskih i manjinskih prava i jačanju inkluzivnog dijaloga.
Posebno je istakao da partnerstvo sa Evropskom unijom ima važnu ulogu u jačanju institucija koje deluju u interesu svih građana.
















