Ministarka rudarstva i energetike Srbije Dubravka Đedović Handanović razgovarala je u Nišu sa gradonačelnikom Dragoslavom Pavlovićem i predstavnicima nadležnih institucija o aktivnostima na projektu izgradnje gasne elektrane, koji bi trebalo da doprinese jačanju energetske sigurnosti i unapređenju snabdevanja električnom i toplotnom energijom.
„Razmatrali smo dinamiku realizacije projekta i ključne aktivnosti koje je potrebno sprovesti u narednom periodu. Posebno je važno da svi učesnici, Grad Niš, Zavod za urbanizam, projektant, Srbijagas, EPS i EMS, budu maksimalno posvećeni kako bismo što brže završili pripremne aktivnosti i nastavili realizaciju ovog strateškog projekta“, navela je Đedović Handanović.
Ona je istakla da će izgradnja gasne elektrane u Nišu doprineti većoj sigurnosti snabdevanja električnom energijom, jačanju energetske stabilnosti Srbije, kao i unapređenju sistema snabdevanja toplotnom energijom za građane ovog grada.
„Istovremeno, nastavljamo aktivnosti na formiranju zajedničke kompanije Elektroprivreda Srbije (EPS) i SOCAR-a, koja će imati ključnu ulogu u realizaciji ovog projekta“, navela je ministarka.
Prema njenim rečima, Srbija nastavlja da ulaže u nove energetske kapacitete sa ciljem obezbeđivanja stabilnijeg i sigurnijeg snabdevanja energijom za građane i privredu.
Foto: TANJUG/MRE/ NENAD KOSTIĆ
















