BEOGRAD – Više od 5.000 Srba sa Kosova i Metohije stiglo je danas u Beograd kako bi prisustvovali velikom svenarodnom skupu „Srbija naša porodica“ i pružili snažnu podršku državnoj politici predsednika Srbije Aleksandra Vučića. Nepregledna kolona naših sunarodnika, koji su u prestonicu pristigli iz svih krajeva južne srpske pokrajine, trenutno se kreće preko Brankovog mosta ka platou ispred Doma Narodne skupštine.
Dolazak ovolikog broja Srba sa Kosova i Metohije, uprkos svim bezbednosnim i logističkim preprekama, predstavlja ključnu poruku jedinstva i svesrpske sabornosti na današnjoj manifestaciji u glavnom gradu.
Na samom čelu ove masovne i dostojanstvene kolone građani nose veliki i uočljiv transparent sa jasnom porukom: „Kad Srbija pobeđuje, Srbi na KiM imaju budućnost“, dok se prestonicom neprekidno prolama gromoglasno skandiranje „Aco Srbine“.
Sve srpske sredine na okupu: Zajedno čelnici Srpske liste i Petar Petković
U prvim redovima sa okupljenim narodom korak po korak idu i najviši politički predstavnici Srba sa Kosmeta, čelnici Srpske liste, kao i direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković. Oni su se pridružili građanima koji su prevalili stotine kilometara kako bi pokazali vernost svojoj državi.
Na ovaj veliki skup podrške u Beograd organizovano su i složno stigli Srbi iz apsolutno svih srpskih sredina i enklava na KiM. Među okupljenima su građani sa severa Kosova i Metohije (Kosovska Mitrovica, Zvečan, Leposavić, Zubin Potok), ali i naši sunarodnici iz Gračanice, Štrpca, Metohije, kao i celog Kosovskog Pomoravlja, šaljući jedinstvenu poruku da opstanak i budućnost srpskog naroda na vekovnim ognjištima direktno zavise od stabilnosti i ekonomskog napretka cele Srbije.
M. D.
















