NIŠ – Povodom održavanja tradicionalnog Evergrin festivala, u Gradskoj kući u Nišu upriličen je svečani prijem za legendarne izvođače zabavne muzike, Nadu Pavlović i Lea Martina, ovogodišnje dobitnike prestižne nagrade za životno delo.
Svečanom prijemu prisustvovao je gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović, koji je umetnicima odao priznanje za višedecenijski doprinos muzičkoj sceni i očuvanju kvalitetnog zvuka. Prilikom obraćanja medijima, harizmatični vokalni solista Leo Martin nije krio zadovoljstvo zbog dobijenog priznanja.
„Ova nagrada, kao i svakom čoveku, znači puno, jer dolazi od organizatora festivala koji ulaže mnogo napora da podrži dobru, zdravu muziku, što je danas prava retkost“, istakao je Martin, dodajući da je Niš divan grad sa izuzetno dobrim ljudima.
Pevač čiji je bariton obeležio epohu kroz vanvremenske klasike kao što su „Odiseja“, „Ja te volim“ i „Ima vremena za nas“, zajedno sa ikonom domaćeg džeza i evergrina Nadom Pavlović, podsetio je na važnost institucija koje neguju muzičko nasleđe. Prijem u Gradskoj kući još jednom je potvrdio status Niša kao grada koji prepoznaje i slavi istinske umetničke vrednosti i stvaraoce koji su postavili temelje regionalne pop kulture.
N.V.
















