OHRID / ĆUPRIJA – Od 15. do 19. juna 2026. godine u Ohridu, u Severnoj Makedoniji, održano je jubilarno 25. Međunarodno takmičenje mladih muzičara „Ohridski biseri“. Na ovoj prestižnoj muzičkoj smotri učenici naše škole ostvarili su zapažene rezultate i svojim vanserijskim talentom dostojno predstavili svoju školu i zemlju na međunarodnoj sceni.
U izuzetno jakoj konkurenciji, učenici iz klase prof. Dragutina Mladenovića postigli su izvanredne plasmane u solističkim kategorijama. Emilia Anastasijević osvojila je prvu nagradu, Rastko Savović drugu nagradu, dok je Aleksandra Đokić ponela treću nagradu. Takođe, visoke domete pokazale su Sofka Mihajlović i Nika Šulja, kojima su uručena počasna priznanja.
Ništa manje uspešan nastup zabeležen je i u disciplini kamerna muzika. Kvartet iz klase prof. Željka Ivovića, koji nastupa u sastavu Nika Šulja (violina), Nikolina Jovanović (violina), Tara Jovanović (viola) i Mihajlo Jovanović (violončelo), osvojio je visoku drugu nagradu, demonstrirajući sjajan sklad i zrelost u zajedničkom muziciranju.
Posebno se izdvojio istorijski uspeh mlade umetnice Emilie Anastasijević. Ona je, nakon osvajanja prve nagrade u svojoj kategoriji, izborila plasman u veliko finale takmičenja, gde je u nadmetanju sa apsolutno svim prvonagrađenim takmičarima iz svih muzičkih disciplina i uzrasnih kategorija osvojila treće mesto i specijalno priznanje stručnog žirija.
Kolektiv škole upućuje posebnu zahvalnost prof. Nataši Šarčević, koja je tokom celog trajanja takmičenja u Ohridu bila u ulozi klavirskog saradnika. Njena izuzetna posvećenost, profesionalizam i umetnički angažman dali su prepoznatljiv pečat i značajan doprinos svim uspesima koje su učenici postigli.
Uprava škole najsrdačnije čestita svim učenicima, njihovim profesorima i saradnicima na postignutim istorijskim rezultatima, uloženom trudu i predanom radu, kojima su još jednom dokazali da se u ovoj obrazovnoj ustanovi neguju vrhunski muzički talenti spremni za najveće svetske podvige.
N.V.
















