Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin poručio je na Novosadskom samitu 2025 da su nasilje i bolesti zavisnosti društveni problem i da grad snažno podržava programe koji mladima nude zdrav izbor i perspektivu.
Otvarajući Novosadski samit, gradonačelnik Žarko Mićin naglasio je da problemi nasilja i zavisnosti ne pogađaju samo pojedince, već čitavo društvo. Prema njegovim rečima, podrška programima koje sprovodi Udruženje RESTART jasna je poruka da u Novom Sadu postoji sistem pomoći i mogućnost oporavka.
– Novi Sad ostaje grad koji ulaže u mlade i povezuje institucije sa civilnim sektorom. Nastavićemo da podržavamo programe koji nude zdrav izbor, sigurnost i dugoročnu perspektivu – rekao je Mićin.
Samitu su prisustvovali i predstavnici Kancelarije za borbu protiv droga Vlade Republike Srbije, kao i organizacija koje se bave prevencijom i rehabilitacijom mladih.
















