Predsednik Vlade Republike Srpske Savo Minić izjavio je danas u Banjaluci da Republika Srpska želi na svaki način da pokaže da je uz srpski narod sa Kosova i Metohije, koji se, kako je naveo, trenutno nalazi u teškoj situaciji.
Minić je na prijemu poželeo dobrodošlicu učenicima i nastavnicima sa Kosova i Metohije koji borave u Republici Srpskoj, uz želju da iz Srpske ponesu mnogo lepih uspomena i utisaka, prenosi Srna.
„Najmanje što možemo da uradimo jeste da budemo sa njima i uz njih”, istakao je Minić na prijemu za 550 učenika i prosvetnih radnika sa Kosova i Metohije, koji u Republici Srpskoj borave u okviru projekta „Spojimo decu Kosova i Metohije i Republike Srpske”.
On je naglasio da su Srbi, bilo da žive na Kosovu i Metohiji ili u Republici Srpskoj, jedan narod sa jednom verom, jezikom i pismom.
Minić je zahvalio svima koji učestvuju u organizaciji dolaska dece sa Kosova i Metohije, kao i porodicama u Republici Srpskoj koje su ih ugostile.
Prijemu su prisustvovali i predsednik Republike Srpske Siniša Karan, ministar prosvete i kulture Republike Srpske Borivoje Golubović, predsednik Odbora za pomoć Kosovu i Metohiji Milorad Arlov, kao i predstavnici lokalnih zajednica iz Republike Srpske, direktori škola i prosvetni radnici.
E.M.
















