U Srpskom narodnom pozorištu održana je Svečana akademija povodom 1. februara – Dana grada Novog Sada, na kojoj je gradonačelnik Žarko Mićin uručio Februarsku nagradu mladom šahovskom talentu Leonidu Ivanoviću, uz poruku da su građani i mladi naraštaji najveća snaga i budućnost grada.
U Srpskom narodnom pozorištu održana je Svečana akademija povodom obeležavanja Dana grada Novog Sada, na kojoj je gradonačelnik Žarko Mićin uručio Februarsku nagradu ovogodišnjem laureatu, desetogodišnjem šahisti Leonidu Ivanoviću.
Svečanosti su prisustvovali brojni građani Novog Sada i gosti, među kojima i izaslanik predsednika Republike Srbije Miloš Vučević, predsednica Pokrajinske vlade Maja Gojković, ministri u Vladi Srbije, kao i predstavnici republičkih, pokrajinskih i gradskih institucija, kulturnog i društvenog života i verskih zajednica.
Obraćajući se prisutnima, gradonačelnik Mićin podsetio je na istorijski značaj 1. februara 1748. godine, ističući da je to jedan od najvažnijih datuma u istoriji Novog Sada.
„To je dan kada se sa poštovanjem sećamo trenutka ulaska Novog Sada u istoriju, ali i prilika da odgovorno razmišljamo o budućnosti koju zajedno gradimo. Kroz vekove, upravo su zajedništvo, odgovornost i međusobno uvažavanje oblikovali Novi Sad kao grad slobode, razuma i tolerancije. Najveća vrednost svakog grada su njegovi građani“, poručio je Mićin.
On je naglasio da će se Novi Sad nastaviti ravnomerno razvijati, kako u gradskom jezgru, tako i u prigradskim naseljima, uz nastavak ulaganja u infrastrukturu, saobraćaj, energetsku sigurnost i privlačenje novih investicija i tehnologija.
„Veliki projekti mogu se ostvariti samo kroz snažnu saradnju Grada, Pokrajine i Republike, jer se istorijski koraci uvek prave zajednički, odgovorno i u interesu građana“, rekao je gradonačelnik, čestitajući sugrađanima Dan grada.
Posebnu pažnju u govoru posvetio je ovogodišnjem dobitniku Februarske nagrade.
„Ovogodišnja „golubica“ otišla je u prave ruke. Leonid Ivanović je izuzetan primer talenta, rada i posvećenosti. Iako veoma mlad, već je svojim rezultatima upisao Novi Sad na mapu svetskog šaha. Njegovi uspesi su ponos celog grada i dokaz da Novi Sad ima budućnost na koju može da računa“, istakao je Mićin.
Dodao je da je podrška mladim talentima obaveza grada i jasna poruka da se izuzetnost prepoznaje i neguje.
Primajući nagradu, Leonid Ivanović zahvalio je gradu i svim građanima na priznanju i podršci.
„Zahvaljujem se svojoj porodici, trenerima i svima koji su me bodrili. Velika mi je čast što živim u Novom Sadu i što sam član Novosadskog šahovskog kluba. Srećan sam što mogu da se bavim šahom i što je moj rad prepoznat“, poručio je mladi šampion.
M. T.
Izvor: NS Reporter

















