Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin obratio se na „Globalnom dijalogu gradonačelnika 2025“ u Nandžingu, u Kini, uz prisustvo predstavnika gradova iz celog sveta.
Forum je posvećen razmeni iskustava u oblastima urbanog razvoja, održivosti, zaštite kulturnog nasleđa i jačanja međunarodne saradnje.
Diskutovano je i o zelenom razvoju, pametnim tehnologijama u upravljanju gradovima, kao i izazovima sa kojima se gradovi na obalama velikih reka suočavaju u 21. veku.
Mićin je predstavio istorijski, kulturni i ekonomski razvoj Novog Sada, ističući stratešku poziciju grada na Dunavu i evropski značaj.
Posebno je naglasio titule Evropske prestonice kulture 2022, Evropske prestonice mladih 2019. i da Novi Sad 2025. postaje Evropska prestonica sporta, kao i članstvo u UNESCO mreži kreativnih gradova i oznaku „Ramsar Wetland City“.
















