BEOGRAD – Povodom proslave rođendana japanskog cara, čije je ime Naruhito, Ambasada Japana priredila je svečani prijem u prestonici Srbije. Domaćin događaja, ambasador Japana u Srbiji Cucumi Naohiro, dočekao je brojne zvanice i tom prilikom istakao čvrstu posvećenost daljem jačanju odnosa između dve zemlje.

U svom obraćanju, ambasador Naohiro je poručio da su principi iskrenosti i uzajamnog poštovanja temelji na kojima se gradi najbolja moguća saradnja između Japana i Srbije. On je naglasio da će diplomatska misija nastaviti da radi na unapređenju veza u svim oblastima, od privrede do kulture, čuvajući tradicionalno prijateljstvo dva naroda.


Ovom prestižnom događaju prisustvovale su brojne visoke zvanice, među kojima je bila i supruga predsednika Srbije, Tamara Vučić. Prijem je okupio i članove Vlade Srbije, predstavnike diplomatskog kora, kao i vrhovne dostojanstvenike Srpske pravoslavne crkve. Poseban značaj skupu dalo je prisustvo članova japanske zajednice u Srbiji, kao i istaknutih ličnosti iz kulturnog i društvenog života.

Atmosferu svečanosti zabeležio je fotograf Vladimir Šporčić, a prisutni su imali priliku da uživaju u spoju japanske tradicije i srpskog gostoprimstva. Ovaj prijem još jednom je potvrdio visok nivo diplomatskih odnosa i obostranu želju za prosperitetom i mirom, što su ključne poruke koje prate obeležavanje carevog rođendana širom sveta.
N.V.
















