U noći kada je „Ramon Sančez Pishuan” vrištao za opstankom, Dijego Simeone je hladnokrvno odlučio da primeni strategiju „većeg dobra”, poslavši na megdan Sevilji najmlađu postavu u svojoj petnaestogodišnjoj eri na klupi Atletiko Madrida.
Statistika je neumoljiva – prosečna starost jedanaestorke koja je istrčala na teren iznosila je neverovatnih 23 godine i 289 dana. Sa čak četvoricom debitanata iz „B” tima (Bonar, Belaid, Dijaz, Martinez), popularni „Čolo” je jasno stavio do znanja da su revanš četvrtfinala Lige šampiona protiv Barselone i finale Kupa kralja protiv Sosijedada apsolutni prioriteti. Ipak, mladost plaća ceh iskustvu. Dani Martinez je već u šestom minutu skrenuo pažnju na sebe na najgori mogući način – skrivljenim penalom koji je Akor Adams pretvorio u prednost domaćih. Iako su klinci iz Madrida pokazali zube u 35. minutu preko Bonara, razlika u takmičarskom naboju bila je presudna.
Sevilja, kojoj je gorelo pod nogama, pronašla je spas u svom lideru. Nemanja Gudelj je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena iskoristio smušenost mlade odbrane i pogodio glavom za 2:1, rezultat koji je ostao na snazi do kraja meča 31. kola. Gosti su u nastavku pokušavali, fanatično su jurišali ka golu domaćina, ali se ekipa iz Andaluzije branila, ponekad i panično, svesna da su ovi bodovi vredni opstanka u eliti. Simeoneov luksuz da žrtvuje meč doneo je Sevilji preko potreban kiseonik, a njegovim „bebama” lekciju koju će dugo pamtiti.
M.M.
















