PRIŠTINA – Dva policijska službenika privremenih institucija u Prištini sumnjiče se da su fizički napala jedan drugog i to unutar samog objekta Policijske stanice „Jug“. Ovaj nezapamćeni incident i zvanično je potvrđen za medije iz Policijskog inspektorata (PIK).
U tekućoj 2026. godini, dok se rad i profesionalizam prištinskih bezbednosnih struktura nalaze pod stalnom lupom javnosti zbog učestalih incidenata i zloupotreba, ovaj nesvakidašnji fizički obračun uniformisanih lica na radnom mestu dodatno je urušio ionako poljuljan ugled policijske organizacije.
Do brutalnog fizičkog napada je, prema prvim zvaničnim informacijama, došlo nakon prethodnog oštrog verbalnog sukoba i dubokog nesporazuma oko službenih dužnosti. Prema zvaničnim navodima PIK-a, obojica aktera ove kafanske tuče u policijskoj stanici sada se terete za krivično delo „napad“.
Pesničenje pred kolegama tokom vršenja službene dužnosti
„Na osnovu početnih i hitnih istražnih radnji koje je preduzeo Policijski inspektorat, postoji osnovana sumnja da su sinoć dva policijska službenika, i to tokom aktivnog vršenja službene dužnosti unutar samog objekta Policijske stanice Jug, bila uključena u međusobni verbalni nesporazum koji je potom eskalirao. Zbog toga se obojica sumnjiče za teško krivično delo ‘napad’“, navodi se u zvaničnom odgovoru PIK-a koji je dostavljen medijima.
Inspektorat u ovoj fazi postupka još uvek nije želeo da iznosi precizne detalje i bizarne okolnosti koje su dovele do ovako žestokog sukoba između dvojice kolega u plavim uniformama. Detaljna istraga o ovom sramnom događaju je i dalje u toku, a očekuje se i njihova hitna suspenzija sa radnih mesta.
M. D.
















