Kroz naplatnu stanicu Preljina prošlo je 3.619 vozila, dok je kroz naplatnu stanicu Adrani evidentirano 4.341 vozilo.
Deonica auto-puta od Adrana kod Kraljeva do Preljine kod Čačka, duga 28,71 kilometar, svečano je otvorena juče, dok je za saobraćaj puštena jutros u 9 časova.
Putarina na ovoj deonici neće se naplaćivati do 1. jula.
Zahvaljujući povezivanju auto-puta „Miloš Veliki“ i Moravskog koridora preko Preljine, putovanje od Beograda do Kraljeva sada traje oko sat i 15 minuta.
Moravski koridor ukupno će biti dug 112,37 kilometara i povezaće Pojate i Preljinu, odnosno Rasinski, Raški i Moravički okrug. U toku su radovi na poslednjoj deonici od Vrbe do Adrana, dugoj oko 12 kilometara.
Moravski koridor je prvi digitalni auto-put u Srbiji, projektovan za računsku brzinu od 130 kilometara na čas, sa ciljem povećanja bezbednosti i efikasnijeg upravljanja saobraćajem.
E.M.
















