NOVI SAD / INĐIJA – Na auto-putu Novi Sad – Beograd danas nešto pre 11 sati dogodila se teška saobraćajna nezgoda u kojoj je povređeno pet osoba, saznaje nacionalna agencija Tanjug. Do žestokog sudara je došlo kada je kombi vozilo, iz za sada neutvrđenih razloga, podletelo i silovito udarilo u priključno vozilo putarske službe koje se nalazilo na toj deonici.
Dok se na najprometnijem drumskom pravcu u zemlji sprovode redovni radovi na održavanju, trenutak nepažnje pretvorio je auto-put u poprište drame i teških povreda.
Na lice mesta su odmah upućene dežurne ekipe Hitne pomoći iz Novog Sada i Inđije, koje su brzo i sinhronizovano zbrinule sve povređene putnike i radnike.
Dvojica teško povređenih hitno prevezena u KCV
Prema zvaničnim informacijama iz zdravstvenih ustanova, dva povređena muškarca iz ove nezgode kolima Hitne pomoći hitno su prevezena u Urgentni centar Kliničkog centra Vojvodine u Novom Sadu.
Lekari su konstatovali da je četrdesetšestogodišnji muškarac zadobio teške višestruke kontuzione povrede, zbog čega je odmah primljen na odeljenje hirurgije. Drugi muškarac star 58 godina prošao je sa lakšim višestrukim povredama, ali je zbog prirode udesa i detaljne dijagnostike takođe zadržan na hirurgiji Urgentnog centra.
Preostale tri povređene osobe sa lica mesta preuzele su i zbrinule medicinske ekipe Hitne pomoći iz Inđije, koje su im ukazale prvu pomoć i transportovale ih na dalje preglede.
Saobraćajni kolaps: Obustava i kilometarske kolone
Zbog siline udara i obavljanja policijskog uviđaja, saobraćaj na ovoj deonici auto-puta bio je u potpunom prekidu od 10.45 do 11.20 sati. Nakon toga, saobraćajna policija je počela propuštanje vozila, pa je saobraćaj počeo da se odvija otežano u smeru ka Beogradu, dok su se stvorile kilometarske kolone. Nadležni organi sprovode istragu kako bi se utvrdile sve tačne okolnosti i odgovornost za ovu tešku havariju.
M. D.
















