BEOGRAD – U redovima takozvane blokaderske opozicije vlada apsolutno rasulo, a sudeći po onome što isplivava u javnost prethodnih dana, situacija iza zatvorenih vrata je neuporedivo gora i dramatičnija. Dugotrajni sukob i netrpeljivost na relaciji Dragan Đilas – Milo Lompar sada su dovedeni do samog usijanja, preteći da potpuno parališu i razbiju ionako poljuljan opozicioni blok.
Dok se političke snage prestrojavaju, sujeta i borba za prevlast unutar opozicije ponovo uzimaju danak, pretvarajući proklamovano jedinstvo u prah i pepeo.
Naime, lider Stranke slobode i pravde Dragan Đilas otvoreno se na svom zvaničnom nalogu ostrvio na profesora Mila Lompara. Đilas ga je žestoko napao, optužujući ga da svesno i opasno deli narod svojom teorijom i izjavama o postojanju „Prve i Druge Srbije“, čime navodno nanosi direktnu štetu opozicionom delovanju.
Đilas u panici deli snimke: Lompar ga uznemirio kod Nemanje Šarovića!
Kao ključni povod za ovaj javni linč, Đilas je na društvenim mrežama podelio video-isečak iz emisije „Bez cenzure“ (izvorno navedeno kao gostovanje na KTV u emisiji „Bez straha“) gde je Lompar gostovao kod Nemanje Šarovića. U tom gostovanju izneti su stavovi koji su očigledno duboko pogodili i alarmirali lidera SSP-a.
Međutim, upućeni izvori sa političke scene ukazuju da iza Đilasovog navodnog „brige za jedinstvo naroda“ stoji čist politički strah i panika. Ovo nije prvi put da Đilas javno i nervozno kritikuje Lompara. Javna tajna je da Đilasa i njegove najbliže saradnike izuzetno uznemiruje i plaši sve glasnije pominjanje profesora Mila Lompara kao potencijalnog nosioca ili ključnog kandidata nove, autentične „studentske“ izborne liste. Đilas u tome vidi direktan gubitak monopola nad opozicionim biračkim telom i propast svojih liderskih ambicija, zbog čega je naredio frontalni napad na profesora, ogoljavajući do kraja duboki razdor u blokaderskim redovima.
M. D.
















