Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin uputio je čestitku učenicima i prosvetnim radnicima povodom školske slave Svetog Save, ističući značaj obrazovanja, znanja i zajedništva za budući razvoj grada i društva.
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin uputio je svim učenicima, nastavnicima i zaposlenima u oblasti obrazovanja srdačne čestitke povodom obeležavanja školske slave Svetog Save.
On je poručio da obeležavanje 27. januara, dana posvećenog prvom srpskom arhiepiskopu i velikom prosvetitelju, predstavlja priliku da se podsetimo vrednosti na kojima je utemeljeno savremeno obrazovanje.
„Danas, kada slavimo Svetog Savu, neka nas sećanje na njegovu misiju inspiriše da nastavimo da gradimo pravednije društvo zasnovano na znanju, mudrosti i odgovornosti. Sveti Sava je obrazovanje postavio kao stub razvoja našeg naroda, a mi svake godine obnavljamo obavezu da ostanemo dostojni tog nasleđa. Nastavićemo sa snažnim ulaganjima u školstvo i negovati znanje, rad i zajedništvo kao temelje sigurnije i kvalitetnije budućnosti za generacije koje dolaze“, poručio je Mićin.
Gradonačelnik je na kraju čestitke poželeo srećan praznik svim učenicima, prosvetnim radnicima i zaposlenima u sistemu obrazovanja.
M. T.
















