Gradonačelnik Novi Sad Žarko Mićin uputio je čestitku sugrađanima islamske veroispovesti povodom Ramazanski bajram, poželevši im mir, zdravlje i porodičnu slogu.
Gradonačelnik Novi Sad Žarko Mićin uputio je čestitku svim sugrađanima islamske veroispovesti povodom Ramazanski bajram.
Slične vesti
U poruci je istakao da ovaj veliki praznik, koji dolazi nakon meseca posta, odricanja i molitve, treba da donese mir, radost, zdravlje i porodičnu slogu u domove vernika.
Mićin je naglasio da Novi Sad svoju snagu gradi na zajedništvu, međusobnom uvažavanju i poštovanju različitosti, ističući da su multikonfesionalnost i multinacionalnost trajne vrednosti koje oblikuju identitet grada.
On je ukazao da su praznici prilika da se dodatno podseti na značaj solidarnosti i zajedništva, kao i na potrebu za daljim unapređenjem kvaliteta života svih građana.
„Vođeni tim vrednostima, nastavljamo da negujemo međusobno razumevanje i poverenje, čuvajući duh sloge koji nas povezuje“, navodi se u čestitki.
Gradonačelnik je vernicima uputio i tradicionalnu bajramsku poruku: „Bajram šerif mubarek olsun“.
















