TRGOVIŠTE – Potpredsednica Glavnog odbora Srpske napredne stranke Ana Brnabić obratila se juče, 21. juna, vernom narodu u Trgovištu, odakle je poslala oštru, emotivnu i direktnu političku poruku. Ona je napravila jasnu i beskompromisnu razliku između državotvorne politike SNS-a i delovanja opozicionih struktura, podvukavši da aktuelna vlast ne deli građane i opštine na važne i nevažne.
U prepunoj sali u Trgovištu, Brnabićeva je zahvalila građanima na nepokolebljivoj veri i poručila da je ovaj narod imun na medijske montaže i sabotaže.
„Dok neki drugi koriste baš svaku priliku da odu u neku evropsku prestonicu, da tamo najprljavije ocrne svoju sopstvenu zemlju i govore o njoj sve najgore, mi iz Srpske napredne stranke predano obilazimo našu prelepu zemlju i razgovaramo sa našim domaćinima“, oštro je započela Brnabićeva.
Za SNS nema opština drugog reda: Trgovište je bedem odbrane Srbije
Ona je posebno naglasila da je politika predsednika Aleksandra Vučića u potpunosti izbrisala razlike između velikih gradova i manjih sredina na jugu zemlje, što se jasno oslikava u kapitalnim infrastrukturnim projektima u tekućoj 2026. godini.
„Za nas u Srpskoj naprednoj stranci ne postoje opštine prvog i drugog reda. Nema gradova koji su strašno bitni i manjih mesta koja su navodno nevažna. Sa velikim ponosom i radošću stigla sam i ovde u Trgovište, da lično i od srca pozdravim ovaj čestiti narod koji je svih ovih godina, bez ijednog jedinog izuzetka, čvrsto uz našeg predsednika Aleksandra Vučića i koji nepokolebljivo podržava jedinu ispravnu politiku – politiku mira, prosperiteta i stabilnosti“, navela je visoka funkcionerka SNS-a.
Narod imun na laži o „vrhovnom zlu“ i zvučnim topovima
Brnabićeva se u svom govoru direktno i bez uvijanja osvrnula na montirane afere i pokušaje destabilizacije zemlje kroz blokade, aludirajući na nedavne opozicione narative o navodnim napadima oružjem na sopstvene građane.
„Uputila bih vam jedno ogromno hvala na tome što nikada, ni u najtežim trenucima, niste odustali i što ste sve vreme bili naša najveća pokretačka snaga i razlog zbog koga smo ostali potpuno imuni na sve te besomučne blokaderske napade. Ovaj i ovakav narod niko i ništa na svetu ne može pobediti! Ovim ponosnim ljudima se ne mogu prodati jeftine i montirane laži o Aleksandru Vučiću kao nekakvom ‘vrhovnom zlu’ koje puca u sopstveni narod. Naši građani odlično znaju istinu – znaju da dok je njega na čelu države, biće stabilne, jake, ekonomski razvijene i slobodne Srbije! Srbija pobeđuje!“, zaključila je gromoglasno Ana Brnabić, ispraćena ovacijama okupljenih građana.
M. D.
















