Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da je kriminalistička policija u Beogradu uhapsila jedno lice i zaplenila približno deset kilograma heroina i dva i po kilograma kokaina, ukupne vrednosti oko 350.000 evra. Kako je istakao, ova zaplena predstavlja nastavak niza uspešnih akcija MUP-a u prethodnim mesecima.
Uhapšen je P. Z. (1983) iz Beograda, u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom, zbog sumnje da je neovlašćeno proizvodio i stavljao u promet opojne droge. Tokom pretresa, policija je u zakopanom buretu pronašla narkotike, opremu za pakovanje i supstance za uvećanje mase.
Dačić je podsetio da su u periodu od 23. jula do 20. avgusta zaplenjena 62 kilograma kokaina i dve tone marihuane, vredne oko šest miliona evra, što predstavlja najveće zaplene u godinama unazad.
„Ova akcija još jednom potvrđuje našu odlučnost. Policija će nastaviti snažnu i beskompromisnu borbu protiv narko-kriminala radi bezbednosti građana“, poručio je ministar.
















