BEOGRAD – Lider Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorad Dodik izjavio je večeras da je Srbija danas na svenarodnom okupljanju u Beogradu demonstrirala izuzetnu snagu i poslala jasnu poruku da građani žele nastavak stabilnosti, razvoja i politike koja državu čini sve jačom i uglednijom na globalnoj sceni.
Visoka delegacija Republike Srpske prisustvovala je istorijskom skupu ispred Doma Narodne skupštine, šaljući poruku o neraskidivim bratskim vezama i zajedničkoj budućnosti sa ove strane Drine.
Dodik se nakon završetka manifestacije oglasio na društvenoj mreži Iks (X), gde je podelio svoje impresije o atmosferi i porukama koje su poslate iz srpske prestonice.
„Srbija je još jednom pokazala svoju punu snagu, jedinstvo i nepokolebljivu veru u budućnost“, istakao je Dodik u svojoj objavi.
„Vučićeva Srbija je okrenuta sebi, ali otvorena za sve“
Lider SNSD-a i doskorašnji predsednik Srpske posebno je naglasio značaj strateškog smera koji je u svom govoru trasirao predsednik Srbije Aleksandar Vučić. Prema njegovim rečima, Vučić je večerašnjim porukama dokazao da je zemlja vođena mudrom i suverenom politikom.
„Predsednik Srbije Aleksandar Vučić pokazao je da je Srbija pre svega okrenuta sebi i sopstvenom napretku, ali da je istovremeno potpuno otvorena za saradnju sa svima u svetu. Upravo takva, snažna i stabilna Srbija, jeste najsigurniji oslonac i Republici Srpskoj“, poručio je Milorad Dodik.
Podsetimo, svenarodnom skupu pod nazivom „Srbija jedna porodica“, koji je okupio stotine hiljada ljudi na platou ispred Narodne skupštine, prisustvovao je sam državni i politički vrh Republike Srpske. Pored Dodika, u Beograd su ovim povodom stigli i predsednik Narodne skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić, kao i ministar i visoki zvaničnik Savo Minić, čime je još jednom potvrđeno apsolutno institucionalno jedinstvo srpskog naroda sa obe strane reke Drine.
M. D.
















