BEOGRAD – Ministar za javna ulaganja Darko Glišić poručio je da očekuje da će se pronaći održivo rešenje za dalji rad NIS-a, naglašavajući da je država planirala i dodatni novac ukoliko bude potrebna intervencija.
„Uvek se predvidi određeni iznos, ako bude trebalo više, biće obezbeđeno kroz rebalans ili iz budžetske rezerve. Ako bude manje potrebe, ta sredstva će ostati u budžetu. Važno je da imate planiranu sumu na osnovu procena“, rekao je Glišić gostujući na TV K1.
Time je odgovorio na pitanje o amandmanu na budžet za 2026. godinu, kojim se predviđa dodatnih 164 milijarde dinara, približno 1,4 milijarde evra, namenjenih jačanju energetske sigurnosti i stabilnosti Srbije.
















