PODGORICA – Uprava policije Crne Gore saopštila je da će procesuirati 18 osoba zbog učešća u neprijavljenim okupljanima i blokadama saobraćajnica u naseljima Gornja Gorica i Bistrice. Tokom blokade magistralnog puta Nikšić–Cetinje došlo je do ozbiljnog narušavanja javnog reda i mira, gde su zabeleženi verbalni i fizički sukobi između više lica uz upotrebu „podesnih sredstava“.
Policija je intervenisala kako bi rasvetlila događaje na kružnom toku u Gornjoj Gorici, gde je privedeno više učesnika incidenta. Iako zvanični povod okupljanja nije preciziran, blokade na ključnim magistralnim pravcima u opštinama Podgorica i Zeta izazvale su saobraćajni kolaps i oštru reakciju nadležnih organa koji najavljuju nultu toleranciju za narušavanje mira.
postinfo.rs
















