LESKOVAC – Južna pruga Srbije postaje centar kulturnih zbivanja na nacionalnom nivou. Renomirani kamerni orkestar „BIS-KVIT“ iz Sankt Peterburga nastupiće u nedelju, 28. juna 2026. godine sa početkom u 20.30 č na Gradskom trgu u Leskovcu, čime će svečano biti otvoren kompleksan višednevni program povodom ponosnog nošenja titule „Prestonica kulture Srbije 2026“.
Ovaj ekskluzivni koncert realizuje se u okviru trodnevnog muzičko-scenskog maratona pod nazivom „Kultura za sva čula“. Leskovačka publika i brojni gosti imaće jedinstvenu priliku da uživaju u bogatom programu autorskih aranžmana svetske muzike, koji se kreće u širokom rasponu od klasičnih dela, preko džeza i roka, pa sve do prepoznatljive filmske i tradicionalne folklorne muzike.
Orkestar „BIS-KVIT“ je na međunarodnoj sceni prepoznatljiv po svom autentičnom i hrabrom muzičkom eksperimentu – originalnom spajanju ruskih narodnih instrumenata sa modernim estradno-džez izrazom. Zahvaljujući takvom pristupu, sastav je stekao visoko međunarodno priznanje i pozicionirao se kao jedan od njupečatljivijih predstavnika i ambasadora savremene ruske muzičke scene u svetu.
Gostovanje ovog vrhunskog ansambla realizuje se uz zvaničnu podršku Ministarstva kulture Ruske Federacije i Ruskog doma u Beogradu, čime se nastavlja intenzivna međunarodna kulturna saradnja. Organizatori pozivaju sve građane i posetioce da prisustvuju ovom velikom muzičkom spektaklu pod otvorenim nebom, a ulaz za sve segmente programa je u potpunosti slobodan.
N.V.
















