Snabdevanje električnom energijom u celoj Srbiji stabilnije je, izjavio je potpredsednica Vlade i ministarka privrede Adrijana Mesarović, naglašavajući da ekipe na terenu rade do kasno u noć kako bi sanirale kvarove.
Potpredsednica Vlade Srbije i ministarka privrede Adrijana Mesarović izjavila je danas da je snabdevanje električnom energijom na teritoriji cele zemlje stabilnije, zahvaljujući stabilizaciji vremenskih prilika koja omogućava sanaciju kvarova na elektrodistributivnoj mreži.
„Ono što se poslednjih sati pojavilo je jak vetar na jugu zemlje koji otežava pristup brdskim područjima. I pored toga, ekipe su na terenu i radiće do kasno u noć dok se ne saniraju svi kvarovi u celosti“, rekla je Mesarović novinarima.
Prema njenim rečima, najveći fokus trenutno je na Zlatiborskom okrugu, gde su problemi zabeleženi u Bajinoj Bašti, Čajetini, Požegi i Užicu. Većina kvarova je sanirana, a očekuje se da će u narednim satima snabdevanje u ovom regionu biti u potpunosti uspostavljeno.
„Sve ekipe su raspoložive i rade po nalogu predsednika Republike do poslednjeg domaćinstva. Velika zahvalnost svim komunalnim službama koje su na terenu“, istakla je ministarka.
Situacija u ostatku zemlje, prema njenim rečima, trebalo bi da bude stabilna do podneva, dok se ekipe nastavljaju boriti sa kvarovima izazvanim vremenskim nepogodama, kako bi građani imali nesmetan pristup električnoj energiji.
M. T.
FOTO: Tanjug/Ministarstvo privrede
















