HJUSTON – Posada misije Artemis II, koju čine astronauti Džeremi Hansen, Kristina Koh, Viktor Glover i Rid Vajzman, dočekana je danas uz velike počasti na konferenciji za medije u Hjustonu. Nakon uspešno obavljenog zadatka orbitiranja oko Meseca, članovi posade su se pojavili na sceni kako bi javnosti preneli svoja iskustva sa ovog značajnog poduhvata za istraživanje svemira.

Ovaj događaj, održan u subotu, 11. aprila 2026. godine, označio je povratak posade u centar pažnje svetske javnosti nakon što su uspešno kompletirali svoju lunarnu ekspediciju. Astronauti su pred okupljenim predstavnicima medija i kolegama iz NASA-e govorili o izazovima sa kojima su se susreli tokom boravka u orbiti Meseca, kao i o značaju koji ova misija ima za buduća istraživanja dubokog svemira i eventualno ponovno sletanje čoveka na lunarnu površinu.


Misija Artemis II predstavlja ključni korak u programu NASA-e, služeći kao priprema za dalje istraživačke poduhvate i jačanje međunarodne saradnje u svemirskoj industriji. Članovi posade – Džeremi Hansen, Kristina Koh, Viktor Glover i Rid Vajzman – svojim su profesionalizmom i uspešnim izvršenjem zadataka u orbiti potvrdili tehnološku spremnost za predstojeće, još zahtevnije misije koje očekuju čovečanstvo u deceniji koja sledi.
N.V.
















