MOSKVA – Delegacija Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske, koju su predvodili ministar Željko Budimir i direktor policije Siniša Kostrešević, boravila je danas u zvaničnoj poseti 1. Specijalnom puku policije Glavne uprave Ministarstva unutrašnjih poslova Ruske Federacije za Grad Moskvu.
Ova poseta realizovana je u okviru kontinuirane saradnje i razmene bezbednosnih iskustava, što je od izuzetnog značaja za dalje jačanje i modernizaciju policijskih struktura u regionu.
Tokom ove visoke posete, predstavnici MUP-a Republike Srpske detaljno su informisani o unutrašnjoj organizaciji, specifičnim nadležnostima i načinu rada ove elitne ruske specijalne jedinice, koja primenjuje najsavremenije bezbednosne protokole.
Od konjičkog bataljona do elitne turističke policije
U okviru kompleksa Specijalnog puka, domorocima i gostima je prezentovan i praktičan rad Bataljona turističke policije, kao i Konjičkog bataljona, koji imaju ključnu ulogu u održavanju javnog reda i mira u ruskoj prestonici, saopšteno je zvanično iz MUP-a Srpske.
Poseban fokus na edukaciju mladih: Platforma „Feniks“ i borba protiv narkotika
Kako se navodi u saopštenju, posebnu pažnju srpske delegacije privukla je poseta Moskovskoj omladinskoj antinarkotičkoj platformi i Centru asistivnih tehnologija „Feniks“.
Reč je o izuzetno modernoj i efikasnoj preventivnoj platformi Glavne uprave MUP-a Ruske Federacije za Grad Moskvu. Ovaj projekat je primarno usmeren na edukaciju mladih generacija o svim štetnostima i velikim opasnostima koje sa sobom nosi zloupotreba narkotičkih sredstava, pružajući inovativna rešenja na polju prevencije bolesti zavisnosti.
M. D.
















