BEOGRAD – Predsednik Srbije Aleksandar Vučić ugostio je predsednika Demokratske Republike Kongo Feliksa Antoana Čisekedija Čilomba, koji boravi u zvaničnoj poseti Republici Srbiji do 29. novembra.
Predsednik Konga istakao je da Vučić drži do suvereniteta i teritorijalnog integriteta Konga i zahvalio mu na tome.
„Želim da iskažem veliku podršku srpskom narodu za sve izazove sa kojima se susreću. Dotakli smo teme od bezbednosti i odbrane do sektora poljoprivrede, a posebno rudarskog sektora. U Beogradu se osećam kao kod kuće i planiram da često dolazim“, rekao je Čisekedi.
Vučić: Konkretnija saradnja u svim oblastima
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić ocenio je posetu kao važnu za dalji razvoj bilateralne saradnje.
„Dokumenta koja smo potpisali znače češće konsultacije, a dogovaramo i konkretne projekte u poljoprivredi i drugim sektorima. Afričke zemlje sa kojima sarađujemo uvek su nam pružale podršku u pogledu teritorijalnog integriteta“, naveo je Vučić.
Potpisana četiri bilateralna dokumenta
U Palati Srbija razmenjena su četiri bilateralna dokumenta:
Pismo o namerama između Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije i Ministarstva unutrašnjih poslova, bezbednosti, decentralizacije i carinskih poslova Demokratske Republike Kongo, potpisali su Ivica Dačić i Žakmen Šabani Liko.
Memorandum o razumevanju o političkim konsultacijama između ministarstava spoljnih poslova potpisali su Marko Đurić i Noela Ajeganagato Nakvipon.
Memorandum o saradnji između Diplomatskih akademija Srbije i Konga, takođe između Đurića i Nakvipona.
Memorandum o razumevanju u oblasti sporta između Ministarstava sporta, potpisali su Zoran Gajić i Didije Budimbu Htubuanga.
















