BEOGRAD – Predsednik Srbije Aleksandar Vučić povukao je danas nesvakidašnji i direktan državnički potez koji je potpuno zatekao organizatore protesta. On je lično, bez obezbeđenja, izašao na ulicu pred demonstrante okupljene ispred zgrade Predsedništva na Andrićevom vencu, gde je oči u oči razgovarao sa njihovim zvaničnim predstavnikom.
Dok opozicioni lideri u ovoj 2026. godini pokušavaju da profitiraju na nezadovoljstvu naroda, šef države je još jednom pokazao da se ne plaši ulice i da je dijalog jedini način za rešavanje gorućih problema.
Kako se saznaje, među okupljenima je bio i značajan deo radnika Gradskog saobraćajnog preduzeća (GSP) Beograd, koji su izrazili svoje nezadovoljstvo. Predsednik je saslušao njihove argumente, preuzeo fasciklu sa zahtevima i zatražio rok od nedelju dana kako bi sa stručnim timovima doneo konkretna rešenja.
Dočekan zvižducima, otišao uz obećanje: Razgovorom se rešavaju problemi!
Vučić se neposredno nakon ovog dramatičnog susreta na beogradskom asfaltu oglasio na svom zvaničnom Instagram nalogu, gde je podelio utiske o razgovoru sa radnicima GSP-a i poručio da od dijaloga nikada neće bežati.
„Izašao sam pred demonstrante koji su došli da protestuju ispred zgrade Predsedništva Srbije i razgovarao sa njima. Deo radnika GSP-a me je dočekao zvižducima, a ja sam bio iskreno srećan što sam, uprkos tome, mogao civilizovano da razgovaram sa njima. Primio sam njihove zahteve i zajedno sa nadležnim organima iz Grada Beograda pripremićemo detaljan odgovor u roku od sedam dana. I ovom prilikom se jasno pokazalo da otvorenim razgovorom i dijalogom možemo i moramo da rešavamo sve probleme“, napisao je šef države.
Predsednik je delegaciji demonstranata čvrsto obećao da će ih po isteku roka od sedam dana, nakon što detaljno pročešlja dostavljenu dokumentaciju, lično primiti na zvaničan razgovor u zgradi Predsedništva, gde će im uručiti zvanične odgovore i rešenja za krizu u GSP-u.
M. D.
















