
– Vučić: Ljudi su nam najvažniji, ujedinjeni šaljemo najvažnije poruke za budućnost
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je na skupu „Srbija – jedna porodica“, na platou ispred Doma Naroske skuštine, govoreći o planovima za budućnost, da su ljudi najvažniji i da zato danas sa tog mesta ujedinjeni šaljemo poruke od najvećeg značaja za budućnost naše zemlje.
„Hvala vam, ljudi, hvala Srbijo, hvala vam na veličanstvenom dočeku. Ljudi su nam najvažniji. Video sam da ste iz svih krajeva Srbije. Video sam da ste iz svih krajeva. I ne samo iz Srbije, iz Republike Srpske i Severne Makedonije, Crne Gore, hvala vam zbog toga“, rekao je Vučić na skupu na kojem se okupio veliki broj građana iz cele zemlje.
Zahvalio je građanima što su po velikoj vrućini došli kako bi bili zajedno.
„Da budemo ujedinjeni i da pošaljemo poruke od najvećeg značaja za budućnost naše zemlje svim našim građanima“, istakao je Vučić, čije su obraćanje okupljeni građani više puta prekidali dugim aplauzima i skandiranjem „Aco Srbine“.
On je istakao da smo 2012. živeli u beznađu i da nije bila potrebna velika i dubinska analiza da se to vidi.
„Nezaposlenost je bila na rekordnom evropskom nivou od 25,9 odsto. Fabrike su se zatvarale svakoga dana. Penzioni fond nije postojao. Dinar je slabio na dnevnom nivou. Ponižavali smo se svuda u regionu, Evropi i svetu. Od nacionalnih interesa ni čuvali ni sačuvali nismo ništa. Ćutali smo kada se odvajala Crna Gora, ćutali smo i kada se odvajalo Kosovo i Metohija, pravili su se da ne vide“, rekao je Vučić.
Dodao je da su se oni koji su tada bili na vlasti sklanjali u druge zemlje i tražili krivca u svakom drugom, samo ne u sebi.
„I te 2012, kada su ljudi odlučili da menjaju stvari, zatekli smo praznu kasu. Zatekli smo kasu u kojoj nije bilo ni za prvu isplatu penzija, a kamoli za nešto više. Za ovih 14 godina uradili smo mnogo toga i promenili mnogo toga. Napravili smo velike stvari za našu zemlju. Ne ja, već vi. Ja nikada ništa ne bih to mogao da uradim, niti svi ljudi oko mene, da nije bilo vas, građana Srbije, koji ste želeli promene, koji ste verovali u promene i koji ste bili sigurni da možemo bolje i da možemo sigurnije da vodimo Srbiju“, naglasio je Vučić.
Istakao je da je ova vlast uspela da sačuva mir u najtežim uslovima, kao i nezavisnost naše zemlje.
Skupu prisustvuju predsednica Skupštine Ana Brnabić, predsednik Vlade prof. dr Đuro Macut, ministri, predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević, predsednik Skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić, predsednik Saveza nezavisnih socijaldemokrata Milorad Dodik.
– Veliko povećanje penzija i pre januara, u ponedeljak novi plan
Predsednik Vučić najavio je da će penzioneri u ponedeljak čuti novi plan i naveo da će biti zadovoljni novim merama, ističući da sledi veliko povećanje penzija i pre januara.
„Bićete veoma zadovoljni novim merama i sledi vam i veliko povećanje penzija i pre januara, dakle računam u novembru i decembru, već ove godine. A imaće i pre toga nešto što će mnogo da vas obraduje“, rekao je Vučić na skupu „Srbija jedna porodica“ koji se održava na platou ispred Skupštine Srbije.
Vučić je naveo da se Srbija u prethodnom periodu suočavala sa velikim izazovima, od poplava, migracija, korone, rata u Ukrajini, na Bliskom Istoku, dodajući da je bilo mnogo problema, milion muka i da su nas sve nedaće ovoga sveta zadesile.
„Ali uvek smo bili zajedno i ujedinjeni i tako smo mogli da prevazilazimo te krize i da uvek napredujemo. Danas je Srbija među najsnažnijim i najbrže rastućim zemljama u Evropi, najbrže rastuća u regionu, a četvrta u Evropi“, istakao je Vučić.
Naveo je da ćemo do kraja godine biti treći, sledeće godine prvi po stopi rasta u Evropi, kako kaže i Međunarodni monetarni fond.
„Nemojte da zaboravite da smo 2014. godine zaostajali za gotovo svima u regionu. Crna Gora je čak 50 odsto imala veće plate od Srbije. Danas smo ispred njih. Danas smo ispred njih zahvaljujući vašem radu, zahvaljujući ogromnim promenama i teškim reformama kroz koje smo prošli“, rekao je predsednik Vučić.
Posebno je zahvalio penzionerima i onima koji su, kako je rekao, razumeli reforme.
Vučić građanima: Vi ste ti koji ste sačuvali Srbiju u odsudnom trenutku
Predsednik Vučić poručio je danas građanima da se uz jedinstvo sve može postići i dodao da su upravo oni ti koji su znali kako da sačuvaju Srbiju u odsudnom trenutku.
Vučić je, obraćajući se na skupu „Srbija – jedna porodica“, podsetio da je u odnosu na 2012. godinu zapošljeno više od 550.000 ljudi, kao i da je dovedeno u desetinama milijardi investicija u zemlju.
„Otvarali smo fabrike širom Srbije. Da li je bilo dovoljno? Nikada nije dovoljno i nikada nisam bio sasvim zadovoljan. Istovremeno smo gradili zemlju. Za samo 12 godina izgradili smo 651 kilometara autoputeva i brzih saobraćajnica. U prethodnih 70 godina izgradili su 596 km, a mi sada gradimo još 435 kilometara. I to vi gradite, poštovani građani Srbije. Zahvaljujući vama to radimo zajedno, jer kada smo zajedno i kada smo ujedinjeni možemo sve. Vi ste ti koji ste znali kako da sačuvate Srbiju u odsudnom trenutku“, istakao je Vučić.
Naglasio je da se ne sme zaboraviti da se stvari ne podrazumevaju.
„Ne podrazumevaju se. Mnogi su mislili da ne može da bude teže i gore nego što je bilo 2000. A onda su došli oni koji su opljačkali i razorili sve. Onda su došli oni koji su nam uzeli budućnost. Zato je bilo strašno važno da se izborimo za te promene i da pokažemo da zemljom može da se upravlja drugačije“, naveo je Vučić.
Dodao je da od tada do danas nije urađeno sve što su obećano, ali da je urađeno dosta toga.
„Da li danas penzioneri žive bolje? Žive, ali moraju da žive još mnogo bolje. Moraće da žive još mnogo bolje i naši radnici i moraće da imaju i veće plate i veća primanja. I nikada nisam zadovoljan. I uvek možemo više. I za razliku od drugih, ja nisam došao da vam kažem da smo mi bezgrešni. Naprotiv. Mnogo smo grešaka napravili“, kazao je Vučić.
Navodeći da su napravili mnogo pogrešnih izbora, Vučić je kazao da su postavljali ljude koji nisu zasluživali poverenje građana.
„Ljudi koji su brinuli o sebi, a ne o vama, o građanima. I takvih ljudi moramo da se rešavamo u budućnosti i moramo da ih se rešimo brzo. Moramo da pronađemo one koji će da žive za vas i one koji će da žive za Srbiju, a ne za sebe i za svoj džep. I takve greške ne smemo da ponavljamo“, kazao je Vučić.
– Pre obraćanja predsednika humanoidni roboti Milutin i Dragutin odigrali „moravac“
Na početku glavnog dela programa humanoidni roboti igraju srpsko kolo „moravac“.
Nakon toga se na skupu na kojem se okupio veliki broj građana iz cele Srbije očekuje obraćanje predsednika Srbije Aleksandra Vučića.

Vučić je 25. juna, pozivajući građane na današnji skup, predstavio robote za koje je naveo da se zovu Milutin i Dragutin.
Predsednik je tokom posete Kini u maju obišao grad Đasing i inovacioni centar kompanije Mint Future Factory, gde su mu predstavljeni humanoidni roboti, koji su mu poželeli dobrodošlicu na srpskom i odigrali moravac.
Vučić je tada izjavio da će Srbija prva u Evropi imati humanoidne robote i da prva faza proizvodnje robota u Srbiji početi u julu.
Kompanija AGIBOT je početkom februara predstavila svoje humanoidne robote u Beogradu, a tom prilikom je demonstriran humanoidni robot Luka.
– MUP: Na skupu Srbija – jedna porodica na platou ispred Skupštine 207.000 građana
Na skupu koji se održava na platou ispred Narodne skupštine Srbije, u organizaciji Pokreta za narod i državu, prisutno je oko 207.000 građana, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova.
U saopštenju se navodi i da skupu prisustvuje i oko 2.600 motociklista – bajkera.
Ministarstvo posebno ističe da su navedeno javno okupljanje organizatori uredno prijavili nadležnim organima što je, kako dodaju, omogućilo policiji da unapred planira i sprovede sve mere bezbednosti.
„Javno okupljanje protiče mirno, bez incidenata, što predstavlja još jedan dokaz da preventivne mere i profesionalan rad policije, u saradnji sa građanima, daju najbolje rezultate“, navodi se u saopštenju.
Kako se dodaje, sa ciljem pripreme da javno okupljanje prođe u najboljem redu i bez narušavanja javnog reda i mira, policija je preduzela niz preventivnih mera i na osnovu bezbednosne procene planirala je mere iz svoje nadležnosti.
Ministarstvo unutrašnjih poslova će, kao i do sada, u skladu sa zakonom obezbeđivati sva javna okupljanja, štiteći pravo građana na mirno okupljanje i obezbeđujući bezbednost svih učesnika i javni red i mir, navodi se u saopštenju.
– Dačić: SPS prisustvom članova podržava skup, imamo iste ciljeve kao SNS
Potpredsednik Vlade Srbije, ministar unutrašnjih poslova i predsednik Socijalističke partije Srbije (SPS) Ivica Dačić izjavio je danas da prisustvo članova te stranke na skupu „Srbija – moja porodica“ u Beogradu predstavlja podršku i pokazuje da oni imaju iste ciljeve kao Srpska napredna stranka (SNS) sa kojom čine vladajuću koaliciju.
„SPS se uvek ponašala kao odgovorna i državotvorna stranka koja se zalaže za političku stabilnost i jedinstvo u Srbiji. Imajući to u vidu, mi smo se odazvali pozivu predsednika Srbije Aleksandra Vučića koji je uputio poziv svim strankama koje se nalaze u vladajućoj koaliciji“, rekao je Dačić za Tanjug.
Dodao je da se SPS odazvao pozivu i zbog toga što zajednički rade u Vladi i zato što zajednički dele ciljeve kao što su očuvanje državnih i nacionalnih interesa, budući da, kako je rekao Srbija se u prethodnom periodu nalazila u veoma opasnoj situaciji po njene državne i nacionalne interese.
Dačić je naveo da SPS podržava i ekonomski i socijalni razvoj zemlje što donosi boljitak građanima.
„Mi nismo organizatori ovoga skupa, ovde sam sa rukovodstvom, članovima i senatorima SPS-a iz cele Srbije. Važno je da se pokaže jedinstvo oko toga šta je najvažniji interes zemlje i šta je nacionalni prioritet, a nacionalni prioritet je da Srbija bude jedinstvena i da bude politički stabilna. Mi ćemo dati svoj doprinos ukoliko to možemo kao stranka vladajuće koalicije“, rekao je Dačić.
On je na skup došao sa kolegama iz SPS – ministarkom državne uprave i lokalne samouprave Snežanom Paunović, ministarom bez portfelja zaduženog da prati stanje, predlaže mere i učestvuje u koordinaciji aktivnosti u oblasti odnosa Srbije sa dijasporom Đorđem Milićevićem, ministrom bez portfelja zaduženog za oblast unapređenja razvoja nedovoljno razvijenih opština Novicom Tončev i sa direktorom JP Srbijagas Dušanom Bajatovićem.
Istakao je da je njima u interesu da Srbija bude jedinstvena.
„Mi smo ovde došli da pokažemo da smo deo jednog jedinstvenog fronta u odbrani Srbije“, rekao je Dačić.
Ovrćući se na prethodni težak period, Dačić je rekao da je tokom istorije video različite oblike studentskog organizovanja nakon kojih su usledila velika razočarenja građana.
„Pozivam sve da, bez obzira na lične stavove, imamo u vidu šta je naš nacionalni i državni prioritet i ko to može da sprovede. Veoma je bitno da se Srbijom upravlja na način da se garantuje stabilnost, jedinstvo i napredak budućnosti Srbije“, rekao je Dačić.
– Učesnici skupa poneli najveću srpsku zastavu ka Skupštini
Na skupu „Srbija jedna porodica“ učesnici su razvili najveću srpsku zastavu do sada, koja je, kako je ranije najavljeno, duga više od 500 metara i široka 10 metara.

Zastavu od Ulice kneza Miloša prema Domu Narodne skupštine nosi veliki broj učesnika skupa, a na čelu kolone je ministar finansija Siniša Mali.
Vučić: Hvala Srbijo
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić podelio je na Instagramu snimak najveće srpske zastave koju učesnici skupa „Srbija jedna porodica“ doneli od Ulice kneza Miloša do platoa ispred Skupštine Srbije, gde se skup održava.
„Hvala Srbijo. Počinjemo za sat“, naveo je Vučić u objavi na Instagramu.
– Građani pristižu na skup ispred Skupštine, Brankov most zatvoren za saobraćaj
Veliki broj građana pristiže na skup „Srbija jedna porodica“, koji se danas održava na platou ispred Doma Narodne skupštine u Beogradu.
Kako se vidi na kamerama, veliki broj građana dolazi preko Brankovog mosta, koji je zatvoren za saobraćaj.
Kolone građana dolaze ka centru grada i Bulevarom Mihajla Pupina na Novom Beogradu, a saobraćaj je u toj ulici obustavljen.

Grupe građana ka platou ispred Doma Skupštine Srbije pristižu i sa Trga Slavija, a saobraćaj se na tom kružnom toku odvija neometano.
Građani koji žele da učestvuju na skupu okupljaju se i na više drugih mesta u gradu, odakle kreću ka platou ispred Doma Narodne skupštine.
Glavni program skupa počinje u 18 časova i tada će se obratiti predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji će, kako je najavljeno, predstaviti planove i program za budućnost.
Do tada će na skupu biti razvijena najveća srpska zastava duga 500 metara, a najavljen je i nastup humanoidnih robota koji će odigrati „moravac“.
– Korteo učesnika skupa Srbija jedna porodica krenuo ka Domu Narodne skupštine
Korteo koji čine učesnici skupa „Srbija jedna porodica“, mladi, krenuo je od Zelenog venca ka Domu Narodne skupštine, gde se skup održava.

Njima su se pridružili građani koji su peške došli iz Novog Sada, Sremske Mitrovice i Rume.
Oni nose zastave Srbije i zastave na kojima piše „Srbija pobeđuje“.
Veliki broj građana krenuo je na današnji skup iz unutrašnjosti Srbije, neki od njih i peške, a u Beograd stiže i grupa Srba sa Kosova i Metohije.
– Više hiljada Srba sa KiM krenulo od Palate Srbija na skup kod Skupštine
Više hiljada Srba iz svih srpskih sredina na Kosovu i Metohiji krenulo je od Palate Srbija ka Domu Narodne Skupštine Srbije, gde se danas održava skup „Srbija jedna porodica“.
Oni će do Skupštine stići preko Brankovog mosta.
Na čelu kolone nose transparent „Kad Srbija pobeđuje Srbi na KiM imaju budućnost“, kao i zastave Srbije.
Sa Srbima koji su stugli sa KiM su direktor Kancelarije za KiM Petar Petković i predstavnici Srske liste Igor Simić i Dalibor Jevtić.
Velika grupa bajkera krenula od Palate Srbija ka Skupštini
Velika grupa bajkera koja se okupila kod Palate Srbija na Novom Beogradu krenula je oko 16 časova ka Domu Narodne skupštine, gde se danas održava skup „Srbija jedna porodica“.

Predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević, koji je sa bajkerima, izjavio je da će oni do Skupštine stići preko Brankovog mosta.
Vučević: Na skupu ćemo govoriti o budućnosti Srbije, dosta je bilo podela
Predsednik Srpske napredne stranke (SNS) Miloš Vučević izjavio je danas da će se na skupu „Srbija – moja porodica“ na platou ispred Narodne skupštine u Beogradu razgovarati o najvažnijim stvarima za budućnost Srbije i naveo da će uskoro biti raspisani izbori, koji će kako je rekao, biti prilika za sve da vide šta građani misle.
Petković: Više od 5.000 Srba iz svih krajeva Kosova i Metohije došlo u BG da podrži predsednika SRB
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je danas da je više od 5.000 Srba iz svih krajeva Kosova i Metohije došlo u Beograd na skup „Srbija jedna porodica“, kako bi podržalo predsednika Republike Aleksandra Vučića i njegovu politiku.
Brnabić: Građani koji pristižu na skup već poslali poruku da je Srbija jedna porodica
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije Ana Brnabić izjavila je danas, uoči početka velikog skupa ispred Doma Narodne skupštine, da je atmosfera među okupljenim građanima prelepa i da je i pre početka programa poslata ključna poruka da je „Srbija jedna porodica“.
Građani na skupu: Najvažnije očuvanje mira i stabilnosti, neophodni sloga i jedinstvo
Građani koji su danas došli na skup „Srbija – moja porodica“ ispred Narodne skupštine u Beogradu poručili su da im je najvažnije očuvanje mira i stabilnosti u zemlji za čiji su opstanak, kako su dodali, sloga i jedinstvo najvažniji.
| Jerković: Na skupu 70 OKO posmatrača koji prate da li postoje neregularnosti |
Programski direktor Odbora za kontrolu i opservaciju OKO Aleksandar Jerković izjavio je danas da 70 posmatrača ove nevladine organizacije prisustvuje skupu „Srbija – moja porodica“ kako bi utvrdili da su građani na tom skupu svojom voljom, a ne pod pritiskom i naveo je da će do kraja nedelje objaviti kompletan izveštaj koji će pokazati da li je bilo bilo kakvih pritisaka ili neregularnosti. „Ja pozivam sve građane koji imaju bilo kakav osećaj nelagode, pritiska, osim vrućine, da se obrate našim posmatračima na današnjem skupu, da podele sve informacije koje imaju o bilo čemu što mogu da smatraju kao bilo kakvu vrstu pritiska ili neregularnosti kako bismo to zabeležili. Mi smo dužni da zaštitimo transparentnost svega onoga što predstavlja izbornu kampanju, a moramo i da se, kao odgovorna organizacija, bavimo borbom protiv dezinformacija“, rekao je Jerković za Tanjug. Dodao je da građani posmatračima treba da kažu, ukoliko tako nešto postoji, da su tu pod pritiskom. |
U razgovoru sa ekipama Tanjuga istakli su da su došli iz raznih krajeva Srbije kako bi podržali politiku predsednika Aleksandra Vučića i ukazali da je dosta podela u društvu.
Savo Trifunović iz Vrbasa rekao je za Tanjug da ne sme biti više podela na prvu, drugu, treću Srbiju.
Na pitanje zašto je potrebno da se društvo ne deli, Trifunović je odgovorio pitanjem „zašto je potrebno da se jedna porodica ne deli“.
Kako je kazao, ne bi trebalo svi isto da mislimo i tako i ne može da bude, ali nedopustivo je i da se zbog različitog mišljenja neko verbalno ili fizički napada i preti.
Istakao je da predsednika Vučića građani plaćaju da rade u njihovom interesu i podsećajući da je juče otvorena deonica Moravskog koridora od Preljine do Adrana, kazao je da ono što Vučić obeća, on to i realizuje.
„Biti protiv vlasti se može, to se rešava na izborima, ali ne sme se pripadati masi koja hoće nekoga da fizički ili na bilo koji drugi način ugrožava“, kazao je Trifunović.
Studentkinja Marija Stanković kazala je za Tanjug da su mladi došli organizovano da pruže podršku politici predsednika Vučića.
„Radujem se da čujem plan i program za nas male. S obzirom da sam mlađa, odrasla sam u vremenu kada je Srbija počela da napreduje brzinom svetslosti, nadam se da će biti još puna toga“, kazala je Stanković.
Student Luka Lalošević kazao je da očekuje da danas na skupu čuje poruke upućene mladima, ali i starijim građanima.
Građani iz Novog Sada su u razgovoru sa ekipom Tanjuga kazali da su došli da podrže predsednika i državu.
Kako kažu, politika Aleksandra Vučića je jedina u koju veruju.
Sa građanima iz Novog Sada saglasni su i građani iz Rume i Pećinaca, koji su u Beograd došli pešaka a, kako kažu, iako im put nije bio lak, trudili su se i nisu se predali jer su ispres sebe imali cilj, a to je „Srbija pobeđuje“.
Ističu da se u Srbiji u poslednjih 10, 12 godina mnogo toga promenilo na bolje, da je dosta uloženo u infrastrukturu, puteve, ali i u sve druge oblasti.
„Očekujemo veličanstven skup, očekujemo skup jedinstva, skup ljubavi prema našoj jedinoj otadžbini Srbiji. Dosta nam je nasilja, dosta nam je podela, ne želimo više da udara Srbin na Srbina, brat na brata. Atmosfera je pozitivna. Prepešačili smo preko 100 kilometara, da li smo umorni? Jesmo. Da li nas je to sprečilo da nastavimo? Ne, zato što se oseća pozitivna atmosfera u vazduhu. Konačno je došlo vreme da napravimo skup na kome ćemo zaključno da kažemo: ‘Srbija pobeđuje'“, kazao je jedan građanin iz Stare Pazove koji je došao pešaka u Beograd.
Pozvao je i sve one koji ne razmišljaju kao oni, da dođu danas na skup i kažu sa čime se oni ne slažu.
„I da nastavimo u budućnosti svi zajedno, zbog naših pokoljenja, zbog naših ponosnih predaka, da se ne delimo. Imamo jednu otadžbinu i svako je dobrodošao na ovaj skup“, naveo je.
Građani koji su već popunili glasačke listiće kazali su da je najbitnije očuvanje mira i stabilnosti te da je neophodno jedinstvo i sloga.
„Neka od pitanja su baš ono što sam ja želela da bude. Očuvanje mira i stabilnosti pod jedan, za mene je prvo pitanje bilo borba za očuvanje Kosova i Metohije, pa zatim poboljšanje usluga u zdravstvu i bolje organizovanje naše dece i mladih“, rekla je jedna od gospođa koja je došla na skup.
Građani su kao prioritetno zaokružili na glasačkim listićima i efikasniji i pravedniji tužilački sistem, da počnu da rade institucije, škole i deca da se usavršavaju.
– Na skupu u Beogradu građani mogu da se izjasne za pet prioritetnih od 15 ponuđenih tema
Na skupu „Srbija – moja porodica“ koji se danas održava na platou ispred Narodne skupštine Srbije imaju priliku da na glasačkim listićima koje dobiju zaokruže pet od 15 ponuđenih oblasti koje su im prioritetne, ali i da iskažu svoja zapažanja i ukažu na probleme koji nisu među ponuđenim temama.
Na listiću je kao prva tema navedena veća briga o ljudima, a pod brojem 2 očuvanje mira i stabilnosti, kao i nezavisnost države u donošenju odluka.
Pod brojem tri je borba za očuvanje Kosova i Metohije u sastavu Srbije, pod brojem četiri poboljšanje usluga u zdravstvu, zatim bolje obrazovanje za decu i mlade i veća konkurentnost između visokoobrazovnih institucija.
Građani će moći da zaokruže pod brojem šest kao prioritetno evropski put Srbije, pod sedam nastavak unapređenja putne, železničke i avio mreže, pod brojem osam efikasniji i pravedniji tužilački sistem, snažnu borbu protiv korupcije i kriminala, a pod devet dalje unapređenje ekonomije i povećanje životnog standarda.
Pod brojem 10 je rast penzija, pod brojem 11 smanjenje cena lekova, pod brojem 12 je energetska sigurnost, 13 veće ulaganje u poljoprivredu, 14 veće ulaganje u kulturu, a pod brojm 15 značajnije investicije u zaštitu životne sredine.
Na poleđini listića je prazan prostor gde građani mogu da iznesu svoje primedbe, zapažanja i probleme koji nisu na listi, a koje bi želeli da država reši.
– Veliki broj građana iz unutrašnjosti Srbije krenuo u Beograd
Veliki broj građana iz unutrašnjosti Srbije krenuo je na skup „Srbija jedna porodica“, koji se danas održava na platou ispred Doma Narodne skupštine u Beogradu.
Kako se vidi na snimcima objavljenim u medijima i na društvenim mrežama, građani su u velikom broju krenuli iz Aranđelovca, Topole, Smederevske Palanke, Mladenovca, Kragujevca, Sopota, Lazarevca, Obrenovca, Novog Pazara, Prijepolja, Priboja…
Oni nose zastave Srbije i navode da žele da podrže politiku mira i stabilnosti koju vodi predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Na skup dolazi i grupa Srba sa Kosova i Metohije.
Iz nekih mesta građani idu peške ka Beogradu – iz Novog Sada, Rume, Aranđelovca, Smederevske Palanke, Velike Plane, Smedereva.
– Srbi iz S. Makedonije koji su krenuli na skup: Podrška politici dobroj i za Srbe u dijasporu
Srbi iz Severne Makedonije, koji su jutros krenuli ka Beogradu kako bi prisustvovali skupu „Srbija – moja porodica“ i pružili podršku politici predsednika Aleksandra Vučića i Vladi Srbije, stigli su do Niša, a u glavni grad Srbije, prema planu, stići će do 15 časova.
Jedan od onih koji su krenuli u Beograd, Saša Bogdanović, kaže za Tanjug da među njima ima članova raznih udruženja, različitih političkih stranaka, ali da se okupili ostavljajući po strani sve međusobne razlike i zajedno krenuli na put da pruže podršku politici koja je dobra za Srbe u dijaspori.
Navodi da će se, kada stignu u Beograd, U ulici Kneza Miloša pridružiti onima koji budu nosili zastavu dužu od 500 metara do platoa ispred Narodne skupštine.
„Hoćemo da damo podršku politici predsednika Aleksandra Vučića i Vladi Srbije, premijeru, ministrima jer uz ovu politiku i Srbi iz Severne Makedonije nisu zaboravljeni, matica misli na nih“, istakao je Bogdanović.
Dodao je da politika koju vodi predsednik Vučić i Vlada Srbije doprinosi i odnosima između Srbije i Severne Makedonije koji su, kako je rekao, sve bolji.
Bolji odnosi sa Srbijom, kako je rekao Bogdanović, doprinose i daljem razvoju makedonskog društva, sporta, kulture, ekonomije.
„A to je odlično za nas Srbe iz Severne Makedonije“, naveo je Bogdanović.
– Na Trgu Nikole Pašića počeo dečji program u okviru skupa Srbija jedna porodica
Na Trgu Nikole Pašića počeo je dečji program u okviru skupa „Srbija jedna porodica“.
Za najmlađe su obezbeđene likovne i kreativne radionice, nastupi mađioničara, sportske animacije.
Tu su i popularne maskote iz crtanih filmova, dvorci na naduvavanje, sportske igre na parteru.
















