BEOGRAD – Predsednik Srbije Aleksandar Vučić podelio je sa građanima na svom zvaničnom Instagram nalogu impresivan video-snimak koji prikazuje završne radove i potpunu spremnost nove deonice Moravskog koridora za svečano otvaranje i puštanje u saobraćaj.
U tekućoj 2026. godini, dok se građevinska sezona na kapitalnim infrastrukturnim projektima širom zemlje nalazi na svom vrhuncu, završetak ovog dela prvog digitalnog auto-puta u Srbiji predstavlja još jedan ogroman korak ka potpunom saobraćajnom povezivanju i ekonomskom preporodu unutrašnjosti zemlje.
Predsednik je uz video-materijal, koji iz vazduha i izbliza dokumentuje vrhunski kvalitet izvedenih radova, asfaltiranja, postavljanja signalizacije i uređenja kosina, poslao snažnu patriotsku i motivacionu poruku svim građanima.
„Zajedno gradimo budućnost! Ponosan na Srbiju i njene građane!“, istakao je Vučić na svom nalogu, naglašavajući da su ovi istorijski projekti rezultat zajedničkog truda, stabilne ekonomije i jasne vizije napretka zemlje.
Prvi digitalni auto-put spaja srce Srbije
Moravski koridor (auto-put E-761) je jedan od najvažnijih i najkompleksnijih infrastrukturnih poduhvata u novijoj istoriji Srbije, jer direktno povezuje Koridor 10 i Koridor 11. Ova moderna saobraćajnica spaja ključne gradove i opštine u centralnoj Srbiji – Ćićevac, Stalać, Kruševac, Trstenik, Vrnjačku Banju, Kraljevo i Čačak, čime se direktno olakšava život i poslovanje za više od pola miliona građana koji žive u ovom basenu.
Novi snimak koji je predsednik prezentovao javnosti jasno svedoči o tome da su radnici i inženjeri odradili vrhunski posao i da je sve spremno da prva vozila prođu novim kilometrima najmodernijeg asfalta, koji je opremljen i najsavremenijim telekomunikacionim sistemima za bezbednu i pametnu vožnju.
M. D.
















