LOS ANĐELES – Američka pevačica i glumica Brendi (Brandy) zvanično je dobila svoju zvezdu na Holivudskoj stazi slavnih (Hollywood Walk of Fame) na svečanoj ceremoniji održanoj u ponedeljak, 30. marta 2026. godine. Događaj je okupio istaknute ličnosti iz sveta šou-biznisa, obeležavajući decenije njenog uspešnog rada na globalnoj sceni.



Tokom ceremonije, uz slavljenicu su bili njeni bliski prijatelji i saradnici. Posebnu pažnju privuklo je prisustvo pevačice Monike (Monica), sa kojom je Brendi devedesetih godina snimila planetarni hit „The Boy Is Mine“. Njihovo zajedničko poziranje pored nove zvezde simbolično je potvrdilo dugovečnost njihove saradnje i međusobnog uvažavanja.

Među govornicima i počasnim gostima bio je i čuveni producent i muzičar Bejbi fejs (Babyface). U emotivnom trenutku zabeleženom tokom svečanosti, on i Brendi su se srdačno zagrlili, evocirajući uspomene na brojne zajedničke projekte koji su oblikovali savremeni R&B zvuk.

Brendi, koja je slavu stekla još kao tinejdžerka albumom prvencom i naslovnom ulogom u seriji „Moesha“, istakla je u svom obraćanju da ovo priznanje predstavlja ostvarenje sna i krunu njene dosadašnje karijere. Nova zvezda na holivudskom bulevaru trajno će svedočiti o njenom vokalnom umeću i uticaju na generacije umetnika širom sveta.
N.V.
















