BEOGRAD – Situacija sa NIS-om i dalje je neizvesna, ali jedna svar je jasna – Rafinerija Pančevo ostaje u toploj cirkulaciji do utorka, dok se čeka odgovor od OFAK-a. Već 15. decembra bi mogla da izbaci dizel.
To je izjavila ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović nakon što je razgovarala je danas sa članicama Udruženja naftnih kompanija Srbije o stanju na tržištu naftnih derivata.
– Što se rafinerije tiče, ona će ostati u toploj cirkulaciji do utorka, do 2. decembra, čekajući odgovor iz Vašingtona. Ukoliko on bude pozitivan, već 15. decembra moći će da izbaci prvi dizel iz svoje proizvodnje, što se uklapa u dosadašnje planove i NIS-ove rezerve – istakla je Đedović Handanović.
postinfor.rs
















