Po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu uhapšen je bivši zamenik načelnika Uprave kriminalističke policije MUP-a N.Đ, zbog sumnje da je zloupotrebio službeni položaj tokom postupanja nakon incidenta u jednom beogradskom ugostiteljskom objektu.
Prema navodima tužilaštva, osumnjičenom se na teret stavlja krivično delo zloupotreba službenog položaja.
Postoje osnovi sumnje da je, koristeći funkciju koju je obavljao, uticao na druga lica kako bi bili uklonjeni određeni tragovi i dokazi iz ugostiteljskog objekta „Steak and Wine Bar“, u kojem je 5. novembra 2025. godine došlo do upotrebe vatrenog oružja u prisustvu gostiju.
Kako se navodi, predmet istrage odnosi se na sumnju da je takvim postupanjem omogućena korist osumnjičenom Saši V, protiv kojeg se vodi postupak zbog sumnje da je izvršio krivična dela izazivanje opšte opasnosti i nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija.
Osumnjičenom N.Đ. određeno je zadržavanje do 48 sati, nakon čega će biti priveden na saslušanje pred nadležnim tužilaštvom.
Tužilaštvo je saopštilo da se u okviru istog predmeta dokazne radnje sprovode i prema još šest osoba, među kojima su pripadnici policijskih struktura i odgovorno lice ugostiteljskog objekta.
















