MELBURN – Najbolji teniser svih vremena, Novak Đoković, prekinuo je spekulacije o povlačenju iz profesionalnog sporta, poručivši da još uvek nije vreme za „oproštajnu turneju“. U emotivnom ali odlučnom obraćanju, Đoković je istakao da je njegova pozicija u samom svetskom vrhu i dalje neupitna, a ljubav prema igri jača od bilo kakvog pritiska javnosti o kraju karijere.
„Oborio sam manje-više svaki rekord i poslednji sam koji bi trebalo da se žali“, rekao je Novak, naglašavajući da uspesi više nisu jedini motiv, već interakcija sa ljudima i neverovatan adrenalin koji oseća pri svakom izlasku na teren. On je objasnio da će odluku o penziji doneti tek kada ona „sazri u njegovoj glavi“, ali da se trenutno takmiči sa najboljima na svetu bez ikakvog žaljenja za propuštenim prilikama.
Zahvalan tenisu na životu iz snova, Đoković je podvukao da su putovanja i interakcija sa publikom zvezda vodilja koja ga i dalje drži na terenu. Dok god je u stanju da parira svetskoj eliti, Novak ne planira da ostavi reket, poručujući navijačima da uživaju u sadašnjem trenutku baš kao što i on čini.
postinfo.rs
















