Mađarski premijer Viktor Orban saopštio je da odlazi u Moskvu kako bi obezbedio kontinuitet i povoljne uslove snabdevanja ruskim gasom i naftom tokom zime i naredne godine.
Prema njegovim rečima, u razgovoru sa predsednikom Rusije Vladimirom Putinom biće reči i o mirovnim inicijativama vezanim za rat u Ukrajini.
Orban je u ranim jutarnjim satima otputovao na sastanak, navodeći da je ruta leta posebno zahtevna zbog ratnih dešavanja i potrebe da se zaobiđu zone visokog rizika, preneo je „Magyar Nemzet“.
















