BEOGRAD – Uoči zvaničnog i svečanog puštanja u saobraćaj nove deonice Moravskog koridora, koje je zakazano za danas tačno u 17.00 časova, predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić podelio je na društvenim mrežama ekskluzivan i impresivan video-snimak koji prikazuje kompletnu trasu od petlje Adrani kod Kraljeva do petlje Preljina kod Čačka.
U tekućoj 2026. godini, dok građevinska sezona u Srbiji beleži istorijske rekorde, ovaj video-zapis svedoči o potpunom završetku još jednog kapitalnog projekta koji spaja zapadni i centralni deo države i postavlja nove standarde u putnoj infrastrukturi.
Ova najnovija poddeonica u okviru Sektora 3, duga precizno 28,71 kilometar, direktno i u punom profilu povezuje grad Kraljevo sa auto-putem „Miloš Veliki“ u Preljini. Završetkom ovih radova drastično se skraćuje vreme putovanja između ova dva velika privredna i regionalna centra, obezbeđujući neuporedivo brži, komforniji i bezbedniji saobraćaj za više od pola miliona građana centralne Srbije koji su decenijama čekali modernu saobraćajnicu.
„Ponosan na Srbiju i njene građane!“
Predsednik Vučić je uz objavljeni video-snimak, koji prikazuje savršeno asfaltirane trake, moderne petlje i digitalnu signalizaciju iz ptičije perspektive, uputio i snažnu poruku svim građanima preko svog zvaničnog Instagram naloga.
„Zajedno gradimo budućnost! Ponosan na Srbiju i njene građane!“, poručio je emotivno predsednik Vučić, naglašavajući još jednom zajednički uspeh države i naroda u realizaciji prvog digitalnog auto-puta u našoj zemlji.
Svečano otvaranje, koje počinje u 17 časova uz prisustvo najviših državnih zvaničnika, izvođača radova i velikog broja građana, označiće i zvanični start vožnje na ovoj trasi koja trajno menja ekonomsku i investicionu kartu ovog dela Evrope.
M. D.
















