BEOGRAD – Skupštinski Odbor za kulturu i informisanje održaće danas hitnu sednicu na kojoj će se raspravljati o daljim koracima i statusu Regulatornog tela za elektronske medije (REM). Prema zvaničnim informacijama, na dnevnom redu naći će se donošenje odluke o zvaničnom obustavljanju postupka za predlaganje kandidata za izbor člana Saveta REM-a.
Dok se u tekućoj 2026. godini nastavljaju reformski procesi i usklađivanje medijske sfere, rad nezavisnih regulatornih tela i popunjavanje njihovih organa ostaje pod lupom javnosti.
Kako je zvanično objavljeno na internet stranici Narodne skupštine Republike Srbije, u pitanju je član Saveta REM-a koji se u ovo telo bira na direktan predlog ovlašćenog predlagača – nacionalnih saveta nacionalnih manjina. Razlozi za donošenje odluke o obustavljanju ovog izbornog postupka biće detaljno predočeni i obrazloženi tokom trajanja samog zasedanja.
Sednica ovog važnog skupštinskog tela zakazana je sa početkom u 13 časova, a biće održana u prostorijama Doma Narodne skupštine u Beogradu.
M. D.















