Šest osoba pregledano je u Urgentno-prijemnoj službi Opšte bolnice u Čačku nakon incidenta sa curenjem amonijaka u hladnjači u Guči, saopšteno je iz te zdravstvene ustanove. Nakon pregleda i sprovedene dijagnostike, svi pacijenti su pušteni na kućno lečenje.
Kako je navedeno, pregledani su pacijenti koji su bili izloženi gasu amonijaka, ali su svi bili stabilnog i dobrog opšteg stanja, bez potrebe za zadržavanjem u bolnici.
Do curenja amonijaka došlo je u jutarnjim satima kada je, usled povećanog pritiska u sistemu hladnjače, popustio sigurnosni ventil. Na teren su odmah upućene vatrogasno-spasilačke ekipe, policija i hitna pomoć, koje su reagovale po prijavi incidenta.
Prema ranijim informacijama, curenje je ubrzo sanirano i sistem stavljen pod kontrolu, čime je sprečeno dalje širenje gasa i veće posledice po stanovništvo.
M. T.
Foto: Opšta bolnica Čačak
















