SUBOTICA – Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede – Uprava za veterinu izvršila je vanredni inspekcijski nadzor u ZOO vrtu Palić kojim je utvrđeno da su životinje u dobrom zdravstvenom stanju, bezbedne i zbrinute.
U saopštenju Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede navodi se da je vanredni inspekcijski nadzor u ZOO vrtu Palić urađen povodom navoda koji su se pojavili u javnosti o lošim uslovima i masovnom pomoru životinja u Zoološkom vrtu Palić.
„Kontrolom uslova držanja životinja, zdravstvene zaštite, ishrane, higijene, kao i postupanja zaposlenih, utvrđeno je da se životinje nalaze u dobrom zdravstvenom i kondicionom stanju i da se o njima vodi kontinuirana i stručna briga“, navodi se u saopštenju.
Foto: Pokrajinska vlada
















