BEOGRAD – Pokrajinski sekretar za privredu i turizam Nenad Ivanišević otvorio je danas „Vinsko-rakijsku ulicu“ na 47. Međunarodnom sajmu turizma u Beogradu, u okviru zajedničkog nastupa vojvođanske privrede u organizaciji Pokrajinskog sekretarijata za privredu i turizam.
Na otvaranju su prisustvovali brojni predstavnici turističke privrede, turističkih organizacija i nosioci oznake kvaliteta „Najbolje iz Vojvodine“.
Pokrajinski sekretarijat za privredu i turizam zauzima značajno mesto na Sajmu, kako u Hali 1 na svom paviljonu, tako i u prostoru između hala, gde se tradicionalno organizuje „Vinska ulica“. Ove godine manifestacija je proširena i na proizvođače rakije i drugih jakih alkoholnih pića sa teritorije AP Vojvodine, što je dovelo do novog naziva događaja – „Vinsko-rakijska ulica“.
„Ideja jeste da promovišemo sve ono što je najbolje iz Vojvodine. To su vina i rakije, ali pre svega ljudi koje srećemo svake godine. Pre nekoliko godina ustanovili smo ovu vinsku ulicu, jer verujemo da su ta vina među najboljima na svetu, a potom smo uključili i proizvođače rakije. Manifestacija je vremenom prerasla u svojevrsni simbol, jer promovišući vina i rakije iz Vojvodine oslikavamo dušu našeg naroda“, istakao je pokrajinski sekretar Ivanišević.
On je dodao da svaki posetilac koji degustira hranu i piće i uživa u muzici sa ovih prostora može da se vrati u najlepše uspomene, što i jeste suština turizma, i da poželi da dođe u Vojvodinu i ponovo joj se vrati.
M. D.
















