Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović poručila je nakon sastanka sa rukovodstvom EPS-a da je neophodno dodatno angažovanje kako bi se očuvao rast proizvodnje energije započet prošle godine.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović razgovarala je sa direktorima Elektroprivreda Srbije iz Kolubare, Kostolca i Obrenovca, kao i sa izvršnim menadžmentom, o planovima i realizaciji proizvodnje električne energije.
Ona je ukazala da su vremenski uslovi tokom zime negativno uticali na kvalitet uglja, što je dovelo do smanjenja proizvodnje u termoblokovima tokom januara i februara.
Istovremeno, kako je navela, povoljnija hidrološka situacija omogućila je veću proizvodnju u hidroelektranama, dok su iskorišćeni i dobri uslovi za proizvodnju solarne energije tokom dela februara i marta.
Ministarka je naglasila da je neophodno nastaviti sa dodatnim merama kako bi se ublažio uticaj padavina na kvalitet uglja, kako na deponijama, tako i tokom transporta.
„Svi moraju uložiti dodatni napor da se proizvodnja stabilizuje i unapredi kako bi se trend rasta započet 2025. godine nastavio i ove godine“, poručila je Đedović Handanović.
M. T.
Foto: FB/Dubravka Đedović Handanović
















