Ministar za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog Demo Beriša boravio je u Podgorici, gde je sa crnogorskim kolegom Fatmirom Đekom razgovarao o unapređenju položaja srpske zajednice u Crnoj Gori i produbljivanju regionalnog dijaloga u oblasti zaštite manjina.
Dogovoreno je da redovan dijalog i aktivna saradnja državnih institucija ostaju najvažniji uslov za stabilno okruženje u kojem se ostvaruju kulturna, identitetska i društvena prava svih zajednica. Beriša je Đeka pozvao da poseti Srbiju kako bi se razgovori nastavili na istom nivou.
Tokom boravka, Beriša je održao sastanke sa predsednikom Demokratske narodne partije Milanom Kneževićem i predstavnicima Srpske kuće u Podgorici, koja je centralna tačka institucionalnog organizovanja srpske zajednice u Crnoj Gori. Učestvovao je i na Regionalnoj konferenciji posvećenoj saradnji sa nacionalnim manjinama u Jugoistočnoj Evropi.
Ova poseta predstavlja korak napred u daljem jačanju saradnje Srbije i Crne Gore i potvrdu kontinuisanog angažmana Vlade Srbije na unapređenju prava srpskog naroda u regionu, očuvanju kulturnog identiteta i razvoju dobrosusedskih odnosa.
















