BAZEL – Guverner Narodne banke Srbije Jorgovanka Tabaković sastala se u Bazelu sa generalnim direktorom Banke za međunarodna poravnanja (BIS) Pablom Ernandesom de Kostom, ističući da za zemlju veličine Srbije, sa malom i otvorenom ekonomijom, saradnja sa BIS-om predstavlja ne samo prestiž, već i potvrdu kvaliteta vođenih politika i kredibiliteta države.
Kako je saopštila NBS, Tabaković je podsetila da je srpski finansijski sistem danas stabilan, sa inflacijom u ciljanim okvirima, stabilnim deviznim kursom, visokom kapitalizovanošću i likvidnošću bankarskog sektora, rekordno niskim udelom problematičnih kredita i rastućom dinarizacijom.
„Više puta sam naglasila da stabilnost nije sama sebi svrha. Ona je uslov dugoročnog, inkluzivnog rasta, novih investicija i zaštite životnog standarda građana, posebno najugroženijih“, poručila je Tabaković.















